Индикатори за лозаризма, които трябва да знаете



Целта на курса по Овощарство на тропика и субтропика е да се дадат на студентите познания, относно отглеждането на листопадни и нелистопадни овощни видове съобразно климатичните и почвени условия на тропични и субтропични райони.

Целта на курса основи на овощарството е да се дадат на студентите основни познания относно морфологичните и биологични особености на отглежданите у нас овощни растения, особеностите в плододаването им, специфичните им изисквания към екологичните условия, за размножаването им ... Технологии в овощарството

България поиска активиране на средства от земеделския резерв на ЕС заради щетите от суша и пожари

Широко внедрените в практиката цинебни препарати се оказа, че стимулират развитието на брашнестата мана, която за кратко време се разпространи, освен в районите на Черно море и Дунава, така и в цялата страна.

Моля, подобрете статията или изяснете спора на беседата ѝ.

Мариана Кукушева: Сушата няма да се отрази на цената на хляба

Когато лозите не се режат, те растат като многогодишна дървесна лиана и тогава всичко е подчинено лозарство на това да се режат във вид на храст.

Во последните неколку години одделението посветува посебно внимание на локалните и автохтоните сорти. Исто така, се работи на селекција и хибридизација на постоечкиот материјал, со цел искористување на генетските ресурси како основа за добивање клонови и нови сорти винова лоза.

Умерено-континентален климат със сухо, горещо лято, равнинен терен с хълмове и плата. Черноземите и сивите горски почви, образувани върху льос, както и традициите, поддържани и развивани в региона, определят особеностите и характеристиките на произвежданите вина.

Во овој период воведени се и сортите кои се застапени до денес, како: вранец, каберне совињон, мерло, бургундец црн, рајнски ризлинг, италијански ризлинг, шардоне, темјаника и многу други.

“Става все по-трудно”. Така един винопроизводител от региона на Бордо обобщава ситуацията, с която се сблъскват лозарите, докато секторът преживява сериозна трансформация, съобщава Си Ен Би Си.

Ароматът на червените вина съчетава черни и червени горски плодове, сливи, подправки, ванилия и ядки. Вкусът се характеризира с меки танини, балансиран, сочен, с плодова свежест.

Базата разполага със сортимент от листопадни и нелистопадни тропични и субтропични видове.

В края на вегетацията и плододаването през септември-октомври е необходимо да се подхрани с калий.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *